Ziua de 2 aprilie 2022 va fi una memorabilă atât pentru cadrele didactice ale Școlii Gimnaziale Nr.4 „Frații Popeea”, dar mai cu seamă pentru bobocii viitoarelor clase pregătitoare care i-au trecut pragul în Ziua Porților Deschise organizată de școala noastră.Le mulțumim părinților care cu aceeași emoție și-au adus de mânuță copiii pentru a se familiariza cu sălile de clasă, cu doamnele învățătoare, dar și cu activități specifice școlii, fie ele școlare, fie extrașcolare.Încântați, energici, entuziaști, au participat trup și suflet la atelierul de pictură, atelierul de confecționat marionete, miniscenete de improvizație dramatică, atelierul de dans coordonat ce elevele clasei a IV-a. Micuții au fost atrași de jocurile d-nei profesor de Educație fizică și sport care putem spune că au făcut deja prima oră. Și puzzle-urile din colțul de joacă au trezit interes.Baloanele, dulciurile, voia bună și energia pozitivă a copiilor și părinților prezenți au conturat tabloul unei zile speciale pentru prichindeii care se pregătesc ca din toamnă să devină școlari.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *