WWF și EARTH HOUR – Ora Pământului- 26 martie 2022
Glasurile elevilor din școala noastră, alături de membrii corului „ Allegretto”, condus de prof. Anca Ionescu – dirijor afiliat al Corului Madrigal, s-au alăturat Programului Național Catus Mundi, program de integrare socială prin muzică, inițiat de reputatul dirijor Ion Marin și derulat cu sprijiul membrilor Corului Națioal de Cameră „ Madrigal – Marin Constantin”.
Printr-un repertoriu de 35 de melodii, copiii și cadrele didactice ai școlii noastre au trasmis un mesaj de solidaritate și armonie cu Pămâtul.
Să stingem luminile și să cântăm de Ora Pământului, sămbătă, 26 martie, de la ora 20:30 până la ora 21:30!
Mulțumim tuturor pentru implicare!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *