Școala Gimnazială Nr. 4 ,,Frații Popeea” Săcele a sărbătorit astăzi pentru prima dată Ziua Națională a Lecturii, printr-o serie de evenimente cu dedicație, atât în sălile de clasă, cât și în biblioteca școlii, dar și ca invitată a Bibliotecii Municipale Săcele.
Ceea ce copiii noștri reușesc să citească îi poate face mai fericiți, mai înțelepți și îi poate apropia mai mult de adevărurile vieții.
Astăzi copiii din școala noastră au fost foarte fericiți pentru că au putut sărbători această zi la școală, având în mână cărțile preferate și bucurându-se în același timp de o binevenită donație de cărți din partea Bibliotecii Municipale Săcele.
Promisiunea noastră pentru anul viitor este să fim cel puțin la fel de fericiți precum am fost pe parcursul zilei de astăzi. ?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *